Veel gestelde vragen
Wat kan ik als levenstherapeut?
Als levenstherapeut ben je in staat zelfstandig een praktijk te voeren en cliënten te begeleiden bij hun hulpvraag. Je werkt als levenstherapeut met healing, reading en coachingstechnieken op basis van integrale diagnostiek.
Ik ben al therapeut in een ander vakgebied of/en heb al een cursus medische basis en DSM IV gevolgd, krijg ik dan vrijstelling voor medische basis en DSM IV?
Ja, mits die eerdere medische cursussen voldoen aan de gestelde criteria van zowel School of Life als van de betreffende beroepsvereniging.
Ik heb al een andere studie/veel workshops gedaan met overlappende vakken, kan ik in het tweede jaar instromen?
Ja. Voor afgestudeerde Core Energetica studenten bestaat er een zij- instroom variant, die het mogelijk maakt in het tweede jaar te beginnen. Ook studenten die de twee workshops van School of Life hebben gevolgd kunnen gebruik maken van de zij- instroom variant.
Ik wil geen therapeut worden, maar het curriculum trekt me wel aan. Kan ik me dan toch inschrijven?
Ja. Je volgt dan het hele vierjarige programma maar je kiest dan in het vierde jaar niet de praktijkroute en daarmee vervalt de verplichting voor Medische Basis, DSM IV en de stageperiode. Na vier jaar ontvang je een certificaat in plaats van een diploma. Het certificaat geeft geen toegang tot een beroepvereniging of tot het kunnen uitoefenen van het beroep Levenstherapeut.
Ik heb een drukke baan en drie kinderen; Is deze studie wel te combineren met mijn leven?
School of Life is een deeltijd studie en is geschikt voor mensen met een baan en/of gezin. Lessen worden gegeven in vier blokken van vier aansluitende dagen per jaar en tussendoor lees je literatuur, heb je 8 intervisie avonden bij een student thuis, doe je 10 cliëntsessies bij jou thuis en heb je 12 individuele sessies met je therapeut per jaar. Voor de meeste studenten is dit goed te combineren met hun dagelijkse leven.
Is deze studie fiscaal aftrekbaar?
Als je een studie doet voor je (toekomstige) beroep, kunnen de studiekosten worden afgetrokken van de inkomstenbelasting. Het gaat om kosten boven de € 500 per jaar, met een maximum van € 15.000. Aftrekbaar zijn lesgeld, studieboeken, vakliteratuur en andere zaken die nodig zijn voor de opleiding, maar reis- en verblijfkosten zijn voor eigen rekening. Meer informatie: www.belastingdienst.nl.
Ik woon in Vlaanderen; Is het voor mij wel te doen om naar School of Life te gaan?
School of Life is bij uitstek toegankelijk voor mensen die grote afstanden moeten overbruggen, omdat de vier aaneengesloten dagen intern zijn en je dus op campus bent. Gekozen is voor omgeving Nijmegen, omdat dit een centrale plek is in Nederland. De intervisie avonden worden afgestemd op regio, dus ben je samen met studenten die uit een deel van Nederland of Vlaanderen komen waardoor je voor die avonden niet al te ver hoeft te reizen. Een uitzondering betreft de Creative Arts presentatie in december 2011. Hiervoor zal je voor een avond naar Amsterdam afreizen.
